Den za dnem - 4.díl

16. května 2009 v 22:55 | emotikion |  Den za dnem


-Miláčku, jsi hodný, že jsi udělal snídani, ale věř mi, zvládla bych to sama- -Ale jsi těhotná a..- -Jo ale nejsem nemocná, jsem těhotná! Neumíram ani nic podobného, ale je to roztomilý- -Udělám cokoliv co si řekneš, čekáš přece naše dítě.-
-Ty jsi tak úžasný Matthe, jsi pravý otec pro moje dítě. Už se moc těším. Bála jsem se, že ho nebudeš chtít, já si už chystala argumenty...- -Ale proč sis myslelas, že bych nechtěl vlastní dítě. Moc tě miluju... počkat! Je to dítě moje že ano?- -Ano, je Matthe.- dodala jsem s úsměvem.
-Jo snad ti věřím Lauren.- -Věř mi Matthe. Je to pravda.-

Lauren šla malovat a já sklidil ze stolu. Ach to bude náročných několik let....
Seděl jsem ve své pracovně a přemýšlel jsem, co se všechno narozením dítěte změní. Změním se snad já, nebo Lauren? Bude všechno jinak? A budu dobrý táta? Nebudeme se muset přestěhovat? Kde uděláme pokoj. No jo budeme se muset přestěhovat. Bude starat se o dítě náročné? Zvládneme to? V hlavě mi létalo spoustu myšlenek a taky spoustu otázek. Koho bych se měl zaptat. Před Lauren bych vypadal jako hlupák...slaboch. Pane bože nad čím to uvažuji?...
Místo toho jsem si šel dát do těla.
Co dělala Lauren nejraději? Ano, malovala. Byla to její vášeň, láska. Miluje tento svět. Svět, kde může stvořit cokoliv chce. Na co zrovna myslí. Je to její svět kam občas utíká před realitou. Vžije se do svých kreseb. Nedává jim pouze obraz jak vypadají ona je oživí. Vkládá jim život a něco ze svého srdce. Každý její obraz má určitý příběh, smysl, logiku...Matthew jejímu světu moc nerozumí ale Lauru podporuje. Líbí se mu její obrazy. Když se Laura pustila do díla, nepřestala, dokud to nedodělala.
Zrovna malovala Matthewa. Chtěla zachytit jeho krásu vnitřní i vnější -Hm..ještě musím ty oči trochu ztmavit nebo snad ne?- mumlala si sama pro sebe Laura.
Když byla u konce, byla spokojená. Líbila se ji její práce a byla na to pyšná. zachytila jej přesně jak si představovala. Teď jenom najít místo, kam jej umístit.
Tady to bude ono. Teda aspoň si myslím. Dokoupím nějaký maličkosti, aby to nebylo tak prázdný a bude to ono.
Koukla jsem do kuchyně, co to Matthew kuchtí?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.